top of page

UZAKTAN/ONLINE EĞİTİMLER İÇİN OYUN

     Mart 2020 tarihinde tüm öğretmenler gibi biz de uzaktan/online eğitimin içine balıklama daldık. “Ne oldu, ne bitti?” demeden dönemi bitirdik. Herkeste bir rahatlama… Ohh… 

 

     “Eylül’e kadar Covid-19 biter. Yüz yüze eğitime başlarız.” diye düşündü birçok kişi.

     Biz o birçok kişiden olamadık. Gonca Atam ile başlayıp, Yusuf Varlı’nın eklenmesiyle devam eden hemen ardından Eylem Yılmaz’ın dahil olup son olarak Ebru Kandemirci’nin çemberi tamamlamasıyla ekibi kurduk. 

 

     Savaş görmüş bir nesil olmasak da “Ola ki Eylül’de yine uzaktan/online eğitimlere döneriz, hiç olmazsa hazırlıklı olalım. Başvurabileceğimiz bir kaynağımız olsun.” diyerek tüm yaz çalıştık.

     Ortak paydamız dramaydı. Drama derslerimizde oynadığımız oyunları inceledik, bozduk, dönüştürdük ve uzaktan/online eğitimlerde oynanabilecek bir hale getirdik. Sonuç olarak elimize;

  • Okul öncesi öğrencileriyle oynanabilecek 29 oyun,

  • 1.Kademe öğrencileriyle oynanabilecek 31 oyun,

  • 2.Kademe öğrencileriyle oynanabilecek 36 oyun,

  • Lise ve üstü katılımcılarla oynanabilecek 33 oyun,

  • Özel gereksinim ihtiyacı olan katılımcılarla oynanabilecek 9 oyun çıktı.

 

     Bundan sonrası öğretmenlere kalmış. Ümidimiz en kısa zamanda okullarımıza dönüp öğrencilerimizle yüz yüze eğitim yapmak. Ama o gün gelene kadar uzaktan/online eğitimlerinizin içeriğine farklı bir şeyler katmak isterseniz kitabımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

           https://www.egitenkitap.com/urun/uzaktan-online-egitimler-icin-oyun

bottom of page