top of page

PAPUDUK KİTAP SETİ

     Hayvanları, doğayı seven ve koruyan nesiller yetişmesi hedefiyle hazırlanan Papuduk kitap seti yayımlandı!

     

     Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Serra Sabancı’nın çocukken büyükannesinin masallarında dinlediği tavşan Papuduk, Sabancı Vakfı Fark Yaratanı Tolga Öztorun ile yaratıcı drama eğitmeni Lider Hepgenç’in kalemiyle ve Ece Zeber’in yaratıcı çizgileriyle yepyeni maceralara atıldı. Prof. Dr. Feyza Çorapçı’nın gözüyle değerlendirilen hikâyeler, Tekir Kitap aracılığıyla Türkiye’deki tüm çocuklara ulaşmaya hazır hale geldi.

 

     7-9 yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanan bu kitaplar, Papuduk isimli bir tavşanın çocuklara temel hayvan hakları ve ekoloji konusunda bilgiler vermesini hedefliyor. Her kitapta yer alan etkinlik ve sorular da çocuklara öğrendiklerini pekiştirme fırsatı sunuyor.

Kitaplara Nasıl Ulaşabilirim?

Hayvan hakları ve ekoloji konularından oluşan 10 kitap, öğretmenlere ve çocuklarla çalışan sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz olarak gönderilmektedir. Aşağıdaki linklerden kitap talep formuna ulaşabilirsiniz:

 

Öğretmen Talep Formu                    STK Talep Formu

Papuduk kitapları, ayrıca kitabevleri ve online kitap satış sitelerinde satılmaktadır. Aşağıdaki linkten kitap satın alabilir ve Askıda Kitap yöntemiyle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara kitap hediye edebilirsiniz.

Satın almak için tıklayınız.               Askıya kitap bırakmak için tıklayınız.

Erişilebilir Kitaplar

Papuduk kitaplarının görme engelli çocuklar için hazırlanmış sesli betimlemeli versiyonlarına aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Kitapların seslendirmesi kendisi de bir hayvansever olan oyuncu Eda Ece tarafından yapılmıştır.

bottom of page